Kdo jsme

Chtělo by se říct, že jsme taková normální vesnická rodinka.

Martina Urbanová

S motýly

Jsem milující a milovaná manželka, spokojená maminka, učitelka na 1. stupni ZŠ (nyní na MD), bytůstka tvořivá a vděčná za každý den, autorka mnoha pohádkových příběhů pro děti a snílek, který se snaží plnit své sny.

V roce 2020 jsem založila blog www.pisuprodeti.cz, na kterém se můžete blíže seznámit s mými dvěma dětskými knihami. K poslechu i ke čtení je zde také více než stovka pohádkových příběhů a moc mě těší, že se mi daří rozzářit oči dětí, jak jsem si přála.

Ve volných chvílích nejen píšu, ale také maluji, a to nejen ilustrace do mých knih, ale také černobílé obrazy (formát A2) – některé jen tak pro radost, jiné na zakázku.

Kéž moje tvorba potěší také vás!

Vojtěch Urban

Při práci

Většinu času trávím před počítačem řešením problémů jiných a dalšími libůstkami patřícími pod povinosti IT managera, ale když čas dovolí, utíkám se odreagovat do dílny.

Se dřevem se znám odmalička – táta byl vedoucím dílen na dřevařské škole v Hranicích, kterou jsem nakonec i vystudoval, zaměření na jeho zpracování tedy není dílem náhody.

Nyní mě nejvíc těší soustružení misek – vystihnout elegantní křivku, precizně opracovat povrch a do hladka vybrousit, aby kresbu dřeva nic nerušilo, k tomu všemu je potřeba plné soustředění, které vypudí z hlavy neodbytné myšlenky na zaměstnání. Více o tom, jak taková miska vzniká, se pokusím sepsat zde.